Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz kapakları, çok ince bir deri yapısına sahip olması ve çok hareketli olması nedeniyle, yaşlanmanın en belirgin izlendiği bölgedir. Alın derisinin yaşla aşağı doğru yer değiştirmesi, kaşların bununla birlikte göz kapaklarının üstüne yığılmasıyla birlikte üst kapaklardaki sarkma belirginleşir. Alt kapaklardaki sarkma ise yüzün yaşlanması ve yanakların aşağı doğru yer değiştirmesiyle oluşur. Ayrıca zamanla göz küresinin etrafındaki yağ dokularını çevreleyen zarın gevşemesiyle üst ve alt kapaklardaki göz torbaları belirginleşir.

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) hem üst hem de alt göz kapaklarının estetiğidir. Üst göz kapağı operasyonunda, gevşeyen kapak derisi, altındaki ince kas tabakası ve torbaları oluşturan yağlar çıkarılır. Alt göz kapağı operasyonunda ise torbaları oluşturan yağlar yeniden şekillendirilir. İşlem ayrı ayrı yapılabileceği gibi, birlikte ya da başka işlemlerle bir arada da yapılabilir.

İdeal tedavi, yüzün diğer bölümlerindeki yaşlanmaya bağlı değişimlerle birlikte göz kapaklarının estetiğidir. Üst göz kapaklarının estetiğinde kaş ve alın mutlaka değerlendirilmeli, kaşlarda ve alında yığılma varsa bunlar mutlaka tedavi edilmelidir.

ÜST GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

İlk dikkat çeken yaşlanma belirtileri üst göz kapaklarında olur. Gevşeyen deri fazlalığı, makyajla daha da belirginleşir. Cilt üstünden uygulanan hiçbir yöntemle bu deri fazlalığı giderilemez. Ayrıca yaştan bağımsız olarak görülen kapak torbaları ancak cerrahi işlem ile düzeltilebilir. Operasyon genellikle lokal anestezi altında yapılır.

ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Alt göz kapağındaki problemler yüze yorgun, uykusuz, cansız ve yaşlı bir ifade verir. Koyu renkli halkalar genetik faktörlere, kötü beslenmeye, uykusuz ve stresli bir yaşama bağlı olarak oluşabilir. Göz altı torbalarını oluşturan yağ fıtıklarının yerleşimi düzenlenerek daha homojen bir görünüm sağlanabilir. Çukur göz altlarına yağ enjeksiyonu ya da dolgu uygulanabilir.

Alt göz kapağı ameliyatı genel anestezi altında tercih edilir. Kesi, alt göz kapağı kirpikli kenarından yapılır. Operasyondan 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar, bitki çayları, vitaminler kesilmelidir. Operasyon sonrasında birkaç gün ödem ve morarma görülebilir. İlk iki gün soğuk uygulama yapılması, dik yastıkta yatılması ödemi belirgin olarak azaltır. Dikişler 1 haftanın sonunda alınır.

Yorumlar

Gülüşünüz En Büyük Ödülümüz

çek..endeci
çek..endeci
Read More
1 ay önce kepçe kulak ameliyatı oldum. Çarşamba günü gittiğim ön görüşmede direkt içime sindi ve aynı hafta cumartesi ameliyata girdim. 1aydır hiç bir sıkıntı yaşamadım, çok memnunum. Hem doktor hanım hem de asistanı Esra hanım çok ilgili ve samimiler.Günün her saati sorum olduğunda ulaşabiliyorum. Bu kadar rahat olucağını bilseydim keşke daha önceden yaptırsaymışım bile diyorum.
M..... S
M..... S
Read More
1 hafta önce Yagmur hoca bana tek sefer 4 işlem yapti cok tesekkur ederim cok memnun kaldim sürekli takip ve kontrol etti bu süreçte beni ve eşimi hic yanliz birakmadi ve sürekli bilgilendirdi cok tesekkur ederim yagmur hocam. Asistani esra hanimada ayreten tesekkur ederim 7 24 telefon ucunda oldugu icin.Aklinizda bir soru varsa tereddüt etmeden gidip danişa bilirsiniz
Hak... Ged...
Hak... Ged...
Read More
Yağmur hanım oldukça ilgili, yapılacak işlemli ilgili detaylı bilgi veriyor.Aklınıza takılan her soruyu çekinmeden sorabileceğiniz güler yüzlü bir hekim.Yapılacak işlemle alakalı en ufak bir tereddüt bırakmıyor.
öz.. akc...
öz.. akc...
Read More
08.09.2020 Yağ aldırma ve karın germe operasyonu yapıldı 2 gün hastanede yattım,10 gün içerisinde normal hayatıma döndüm ilgisi ve güler yüzü ve yapmış olduğu muhteşem çalışmadan dolayı Yağmur hocama çok teşekkür ederim. Ameliyat öncesinde ve sonrasında hep destek oldu kesinlikle tavsiye ediyorum Ayrıca hocamın asistanı Esra hanıma’da ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum…