Genital Estetik

LABİOPLASTİ

Labium; kadınlarda dış genital bölgeyi oluşturan yapılardır. Küçük ve büyük labiumlar olarak ayrılır. Doğumlara, yaşlanmaya ve yapısal özelliklere bağlı olarak, labiumlarda şekil değişikliği, sarkmalar, büyümeler, renklenmeler oluşabilir. Büyüme ve sarkmalar, cinsel ilişkiye engel olabilir ya da ilişkiyi ağrılı hale getirebilir.

Tedavi, cerrahidir. İşlem, lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.  Operasyon sonrasında günlük yaşama hızlıca dönülür. Cinsel ilişki, 4-6 hafta ertelenmelidir.

KLİTEROPLASTİ

Kadınlarda, cinsel ilişki sırasında uyarılma ve zevk alma hissi oluşturan, büyük ve küçük dudakların önde birleştiği bölgede yer alan yapı klitoristir. Yapısal ya da doğum ve yaşlılık gibi nedenlerle, üzerinin deri ile örtülmesi, aşağı doğru yer değiştirmesi, cinsel ilişki sırasında sorun oluşturabilir.
Tedavi cerrahidir. Lokal anestezi altında yapılabilir.
Birkaç gün soğuk uygulama ve istirahat sonrasında hasta günlük yaşamına hızlıca döner. 10 günlük cinsel perhiz önerilir.

HYMENOPLASTİ

Kızlık zarının, kozmetik olarak onarımı ya da yeniden oluşturulmasıdır.
Kızlık zarı, kısmen veya tamamen vajinal açıklığı kaplayan, halka şeklinde bir zardır. Bu zar, ince ve esnek veya kalın ve sert olabilir. Genellikle hamileliğin dördüncü ayında oluşmaya başlar.

Kızlık zarı delinmesi; yorucu atletizm, ata binme veya bisiklete binme gibi normal günlük aktiviteler, kazalar, mastürbasyon, basit jinekolojik muayene gibi nedenlerden de kaynaklanabilir.
1/1000 olasılıkla, hiç mevcut olmayabilir.

Kızlık zarı onarımı için operasyon süresi 1-2 saattir. Hastanede kalınması genellikle gerekmez. Ertesi gün işe gidebilir. Operasyon sonrası yorucu aktivitelerden ve ağır kaldırmaktan kaçınılmalıdır. İlk 48 ila 72 saat boyunca hafif kanama olabilir, ancak bu tamamen normaldir.

Tam iyileşme yaklaşık altı hafta sürer.

Imperfore kızlık zarı: Bu, vajinal açıklığın tamamen kızlık zarı tarafından kaplandığı bir durumdur. Genellikle ergenliğe girene kadar farkedilmez. Menstrüel kan akışının olmayışı ile anlaşılır. Himenotomi ile zarda küçük bir delik açılarak kan akışı sağlanabilir.

Lokal anestezik etkili kremler uygulandıktan sonra yaklaşık 30 dakika beklenerek acısız olarak uygulanır. Uygulama sonrası kişinin, sosyal hayatını ve işe gitmesini etkilemez, öğle arası bile uygulanabilir. İşlem sonrasında hemen sonuç görülür. Uygulamadan sonra her hangi bir özel bakıma ihtiyaç yoktur. Ertesi gün alkol almaktan ve aşırı egzersizden, morarmaları arttırabilmesi nedeniyle kaçınılmalıdır. Aşırı sıcak ve soğuk ortamlardan birkaç gün süreyle uzak durulmalıdır.

Etkinlik süresi, kullanılan dolgu ve uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte 6-18 aydır. Çok hareket eden bölgelerde (dudak gibi) süre daha kısadır. Düzenli dolgu, etkinlik süresini uzatabilir.

Dolgular, hyalüronidaz denen bir enzimin enjekte edilmesiyle eritilebilirler.

VAJİNOPLASTİ (posterior kolporafi )

Vajinayı sıkılaştırmak için tasarlanmış bir cerrahi prosedürdür. Radyofrekans ve lazer diğer vajinal sıkılaştırma yöntemleri olup, önemli derecede gevşeklik olan hastalar bu tedavilerden fayda görmeyebilirler. Bu hastalar vajinoplasti için uygun adaylardır. Özellikle doğum sırasında, vajinal dokunun aşırı gerilmesi ve kasların ayrılması vajinal gevşemeyle sonuçlanır. Bu durum cinsel işlev bozukluğuna katkıda bulunur.
Vajinoplastide amaç; gevşeyen vajinal dokunun sıkılaştırılması, vajinal estetiğin ve cinsel işlev bozukluğunun düzeltilmesidir. Kişisel özgüvende artış, operasyon sonrası kazanımdır. Ayrıca işlem, stress inkontinansında kısmi düzelme sağlayabilir.
Operasyon süresi 1-2 saattir. Hasta, operasyon sonrası bir-iki gün içinde normal yaşantısına dönebilir. 6-8 hafta cinsel perhiz önerilir.

LABİUM MAJUS ESTETİĞİ

İncelmiş dış dudaklar yağ enjeksiyonu ya da dolgu yöntemiyle dolgunlaştırılabilir.
Aşırı dolgun dış dudaklar ise cerrahi olarak küçültülebilirler.

Yorumlar

Gülüşünüz En Büyük Ödülümüz

çek..endeci
çek..endeci
Read More
1 ay önce kepçe kulak ameliyatı oldum. Çarşamba günü gittiğim ön görüşmede direkt içime sindi ve aynı hafta cumartesi ameliyata girdim. 1aydır hiç bir sıkıntı yaşamadım, çok memnunum. Hem doktor hanım hem de asistanı Esra hanım çok ilgili ve samimiler.Günün her saati sorum olduğunda ulaşabiliyorum. Bu kadar rahat olucağını bilseydim keşke daha önceden yaptırsaymışım bile diyorum.
M..... S
M..... S
Read More
1 hafta önce Yagmur hoca bana tek sefer 4 işlem yapti cok tesekkur ederim cok memnun kaldim sürekli takip ve kontrol etti bu süreçte beni ve eşimi hic yanliz birakmadi ve sürekli bilgilendirdi cok tesekkur ederim yagmur hocam. Asistani esra hanimada ayreten tesekkur ederim 7 24 telefon ucunda oldugu icin.Aklinizda bir soru varsa tereddüt etmeden gidip danişa bilirsiniz
Hak... Ged...
Hak... Ged...
Read More
Yağmur hanım oldukça ilgili, yapılacak işlemli ilgili detaylı bilgi veriyor.Aklınıza takılan her soruyu çekinmeden sorabileceğiniz güler yüzlü bir hekim.Yapılacak işlemle alakalı en ufak bir tereddüt bırakmıyor.
öz.. akc...
öz.. akc...
Read More
08.09.2020 Yağ aldırma ve karın germe operasyonu yapıldı 2 gün hastanede yattım,10 gün içerisinde normal hayatıma döndüm ilgisi ve güler yüzü ve yapmış olduğu muhteşem çalışmadan dolayı Yağmur hocama çok teşekkür ederim. Ameliyat öncesinde ve sonrasında hep destek oldu kesinlikle tavsiye ediyorum Ayrıca hocamın asistanı Esra hanıma’da ilgisinden dolayı çok teşekkür ediyorum…